Cellulit – jakie są przyczyny skórki pomarańczowej?

Cellulit – jakie są przyczyny skórki pomarańczowej?

Cellulit to przypadłość z którą boryka się nawet 35% Polek. Jest to wyjątkowo nieestetyczny defekt. Na szczęście, wyeliminować go można również w domu – stosując sprawdzone, przekazywane z pokolenia na pokolenie receptury.

Poznaj problem. Jakie są przyczyny cellulitu?

Zanim rozpoczniesz proces eliminowania cellulitu z Twojego ciała, warto zaznajomić się z przyczynami tego defektu. Wszak, dzięki temu – będziesz mogła zabezpieczyć się na przyszłość. Profilaktyka jest bowiem równie istotnym elementem leczenia. Poza tym, jest znacznie łatwiejsza.

Do najczęściej występujących przyczyn występowania cellulitu można zaliczyć:

  • Palenie papierosów (szkodliwe substancje przyczyniają się do zaburzeń struktury skóry)
  • Obcisłe ubrania (ograniczają przepływ krwi)
  • Dieta (bogata w niezdrowe tłuszcze)
  • Siedzący tryb życia

Ponadto, cellulit to defekt towarzyszący zaburzeniom o charakterze hormonalnym. Często pojawia się przy okazji ciąży, menopauzy czy wieku dojrzewania.

97% diagnozowanych przypadków cellulitu ma miejsce u kobiet. Panowie znacznie rzadziej borykają się z cellulitem, co jest efektem całkowicie innej gospodarki hormonalnej.

Jak usunąć cellulit domowymi sposobami?

Usuwanie cellulitu to proces, który z całą pewnością nie należy do najłatwiejszych. Nie mniej jednak, można zrealizować go z powodzeniem w domu. Istnieje bowiem kilka sprawdzonych receptur, których efektywność stoi na bardzo wysokim poziomie.

Bez wątpienia do grona skutecznych rozwiązań zaliczyć należy peeling z fusów czarnej, mielonej kawy. To rozwiązanie pozwala nie tylko usunąć naskórek, ale także pobudzić krążenie krwi oraz odżywić skórę.

Skuteczną metodą jest również stosowanie tzw. naprzemiennych prysznicy. Polewanie ciepłą i zimną wodą, rozszerza i zamyka pory, co pozytywnie odbija się na strukturze skóry.

Ponadto, efektywnym sposobem na wyleczenie cellulitu są maseczki z awokado, jagody goji oraz owoców Acai. Każda z powyższych metod działa ożywiająco i pobudzająco.

Co kiedy domowe sposoby zawiodą?

Niestety, domowe rozwiązania na cellulit nie zawsze okazują się skuteczną bronią. Skórka pomarańczowa niekiedy wymaga od nas nieco bardziej inwazyjnych interwencji.

Najwygodniej skorzystać z pomocy specjalistów i udac się do gabinetu kosmetycznego celem realizacji zabiegu: peelingu chemicznego, mikrodermabrazji lub mezoterapii. Każdy z powyższych zabiegów stanowi niemal gwarancję poprawy wyglądu skóry i zminimalizowanie ryzyka występowania cellulitu.

Niestety, ze względu na dość wysokie koszty realizacji tego typu zabiegów, nie każda kobieta może sobie na nie pozwolić. Alternatywnie można skorzystać z innych metod, tj.:

  • baniek chińskich (stosować tylko w przypadku osób, które nie mają tendencji do siniaczenia)
  • masażerów elektrycznych (szeroki wybór urządzeń, już od kilkudziesięciu złotych)
  • peelingów kosmetycznych na bazie kapsaicyny, cynamonu lub kawy

Warto mieć jednak świadomość, że walka z cellulitem nie zawsze jest równa. Niekiedy zmiany są na tyle poważne, że niezbędna jest wizyta u specjalisty.