Depilacja laserowa: opinie i efekty zabiegu

Zdecydowanie najskuteczniejszą (najtrwalszą) formą usuwania włosów z niemal każdego miejsca na skórze jest depilacja laserowa. Efekty tej formuły utrzymują się niemal przez kilka lat. To niezwykle wygodne rozwiązanie jest jednak bardzo kosztowne, przez co nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Depilacja laserowa – jak to działa?

Usuwanie przy użyciu lasera frakcyjnego polega na przekazaniu ciepła melaninie (naturalnemu barwnikowi skóry), co doprowadza do rozpadu mieszka włosowego i komórek odpowiedzialnych za wzrost nowych włosów.

Depilacja laserowa – kto może, a kto nie może skorzystać?

Zabieg ten dedykowany jest przede wszystkim dla osób, które chcą trwale usunąć owłosienie ze skóry. Depilacji laserowej poddać można każdą część ciała. Należy jednak liczyć się z tym, że po zabiegu mogą wystąpić podrażnienia i obrzęki przez kilka następnych dni. Dlatego też warto przygotować sobie kilka dni wolnego na rekonwalescencję.

Przecwiskazania do zastosowania tej formy depilacji to przede wszystkim jasne włosy. Zabieg nie działa u osób posiadających blond, siwe lub rude włosy, gdyż zawarość barwnika (melaniny) we włosie uniemożliwia rozpad mieszka włosowego.

Z zabiegu skorzystać nie mogą także osoby z chorobami skórnymi, posiadającymi opaloną skórę. Wykluczające mogą być również przeżyte choroby oraz alergie.

O wszelkich przeciwskazaniach pacjent zostaje poinformowany podczas konsultacji z dermatologiem. Wówczas też wykonywana jest próba laserowa na niewielkim obszarze co pozwala sprawdzić, czy nie występują skutki uboczne.

Depilacja laserowa – cena

Ostatnimi czasy ceny depilacji laserowej poszybowały ostro w dół. Wszystko za sprawą upowszechnienia się metody. Wszak, coraz więcej zakładów medycyny estetycznej oferuje depilację laserową. Duża konkurencja pozwoliła na obniżenie ceny do 200-300zł za sesję. W zależności od struktury włosa i jego gęstości należy zrealizować od 4-8 sesji, aby usunąć wszystkie włosy z danej części ciała. Czas trwania zabiegu zależy od konkretnego miejsca oraz rodzaju włosa.

Depilacja laserowa w domu

Jednym z rozwiązań o bardzo dobrej skuteczności jest depilacja laserowa przy wykorzystaniu domowego depilatora. To nowatorskie rozwiązanie gwarantuje trwałe efekty, jest wygodne, a jego cena wcale nie taka wysoka.

Depilatory laserowy – który wybrać?

Na rynku dostępnych jest co najmniej kilkadziesiąt modeli depilatorów laserowych IPL. Różnią się wygodą stosowania, skutecznością, zastosowaną technologią oraz ceną.

Depiliatory laserowe zwykle opiniowane są bardzo pozytywnie. Kobiety cenią sobie efektywność tych urządzeń oraz trwałość, którą gwarantują zabiegi. Zwykle efekty depilacji utrzymują się przez kilka miesięcy.

Depilatory laserowe – opinie

Anita, 26 lat, Kołobrzeg

Korzystam z depilatora laserowego Remington IPL6750 i-light i bardzo cenię sobie te urządzenie. Fakt, faktem – nie należy ono do najtańszych (płaciłam 1079,00zł), ale – gwarantuje skuteczność na naprawdę wysokim poziomie. Przede wszystkim, zaskakująca jest trwałość zabiegu – włosy odrastają po kilkunastu-kilkudziesięciu tygodniach. Żadna inna metoda nie gwarantowała mi takiej skuteczności.

Michalina, 22 lata, Mysłowice

Kupiłam depilator laserowy RioLaserHair. To najlepiej wydane pieniądze na depilację w moim życiu. Efekty depilacji podobne do zabiegów gabinetowych. Tyle, że w tym przypadku zapłaciłam raz i mogę wykorzystywać depilator do woli. Naprawdę polecam ten depilator wszystkim kobietom. Radzi sobie z nawet najtrudniej dostępnymi miejscami (okolice intymne).

Halina, 46 lat, Kutno

Korzystam z depilacji laserowej przy wykorzystaniu depilatora marki Philips. Czy jestem zadowolona? Oczywiście. Nigdy sama nie zdecydowałabym się na zakup za tyle pieniędzy (kosztuje ponad tysiąc złotych). Otrzymałam produkt na urodziny od swoich dzieci. Teraz nie wyobrażam sobie wykorzystywać innej formy depilacji. To przede wszystkim wygoda i trwałość.