Jak zagęścić włosy bez profesjonalnych zabiegów?

Zagęszczenie włosów to bardzo popularny zabieg, który – niestety – kosztuje krocie. Jest drogi, ale za to daje doskonały efekt. Wszak, gęste włosy uchodzą za zdecydowanie atrakcyjniejsze. Czy można uchronić się przed sporymi kosztami i zagęścić włosy bez profesjonalnych zabiegów?

Domowe zagęszczanie włosów z całą pewnością nie jest tak skuteczne, aczkolwiek – przy odrobinie zaangażowania i cierpliwości można osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące rezultaty.

5 najlepszych sposobów na zagęszczanie włosów w domu

Istnieje szereg różnych metod, które mogą przyczynić się do zagęszczenia włosów. Co istotne, część z rozwiązań została wielokrotnie przebadana, co bez trudu zweryfikujemy w publicznej bazie badań naukowych PubMed.gov.

W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić 5 najlepszych sposobów na zagęszczenie włosów w domu. Każda z wymienionych metod jest skuteczna, i co najważniejsze – w pełni bezpieczna.

Tabletki na włosy

Tabletki na włosy to rozwiązanie, które stale zyskuje na popularności. Na rynku pojawia się coraz więcej suplementów diety, których skuteczność stoi na bardzo wysokim poziomie.

Z reguły tabletki na włosy mają na celu: wzmocnienie włosów, przyśpieszenie ich porostu oraz właśnie zagęszczenie – za sprawą pojawiających się baby hair. Trzeba przyznać, że lwia część produktów faktycznie cieszy się sporą skutecznością. Nie mniej, warto mieć świadomość, że nie wszystkie produkty działają. W celu wyboru skutecznego preparatu zalecamy przejrzeć ranking tabletek na włosy przygotowany przez ekspertów z serwisu ZadbaneWlosy.pl.

Domowe maseczki na włosy

Maseczka na włosy to sposób, który większości z nas kojarzy się z odżywieniem włosów. Warto mieć jednak świadomość, że lwia część tego typu metod stanowi również doskonałe wsparcie dla kondycji skóry głowy. To z kolei przekłada się na potencjalne zagęszczenie włosów.

W przypadku chęci pojawienia się jak największej ilości tzw. baby hair, rekomenduje się stosowanie maseczek:

  • z siemienia lnianego
  • drożdży
  • źółtek jajek kurzych

Tego typu metody, z całą pewnością mogą przynieść świetne rezultaty – z tymże wymagają cierpliwości. Tylko regularna, długofalowa terapia przynosi dobre rezultaty.

Olejowanie włosów

Zabiegiem, o którym bardzo często mówi się, że jest skuteczny na porost nowych włosów – jest olejowanie. To proces natłuszczania włosów (od nasady po końcówki) oraz skóry głowy, który ma na celu:

  • nawilżenie
  • odżywienie
  • nabłyszczenie

Powyższe rezultaty otrzymujemy natychmiast. Natomiast „skutkiem ubocznym” regularnego olejowania jest wzrost baby hair. Nowe, małe, świeże włosy zwykle pojawiają się już po kilku tygodniach regularnego olejowania.

Uwaga! Olejowanie włosów wymaga od nas doboru dobrego olejku. Świetnie sprawdzają się: olej z czarnuszki, olej kokosowy, olej z nasion słonecznika oraz olej jojoba.

Domowe wcierki do włosów

W opinii wielu, świetnym sposobem na przyśpieszenie porostu włosów mogą być również domowe wcierki. To rozwiązania, co do których efektywności – nie ma wątpliwości. Sprawdzone, wielokrotnie przebadane – z całą pewnością pozytywnie odbijają się na kondycji włosów. Czy jednak wpływają na ich zagęszczenie? Czy domowe wcierki pomagają zagęścić włosy?

Odpowiedź na to pytanie, niestety – nie jest jednoznaczna. Domowe wcierki na włosy na pewno odżywiają włosy, jednakowoż trudno ocenić czy przyczyniają się do ich zagęszczenia. Nie mniej, na pewno warto z nich korzystać!

Szampony i odżywki do włosów

Z całą pewnością – niejednokrotnie słyszeliście reklamę szamponu i/lub odżywki do włosów, w której wspomniano o gęstych włosach. Niestety, lwia część z tych produktów – nie ma odpowiedniego składu, który mógłby gwarantować takie rezultaty.

Z reguły, szampony i odżywki do włosów to środki co najwyżej odżywiające. Nie mniej, istnieje szereg produktów klasy premium, które faktycznie mogą przyczyniać się do zwiększonego porostu włosów. Zazwyczaj jednak są to produkty, których ceny są znacznie wyższe.