Chrapanie to przypadłość, która stanowi bolączkę około 1/3 polskiego społeczeństwa. Najczęściej chrapią Panowie w dojrzałym wieku, co jest wynikiem struktury budowy kanałów oddechowych. Chrapanie to przypadłość, o której można powiedzieć, że jest groźna. Wbrew pozorom, chrapanie to nie tylko akustyczne zjawisko – to także jeden z objawów bezdechu sennego – groźnej przypadłości, która może prowadzić nawet do śmierci. Chrapiesz? Nie lekceważ! Mało kto zdaje sobie sprawę z konsekwencji wynikających z chrapania. Zwykle, ta przypadłość jest najzwyczajniej w świecie – lekceważona. Społeczeństwo nie ma świadomości, że chrapanie może doprowadzić nawet do śmierci. Chrapanie przyczynia się do występowania epizodycznych przerw oddychaniu, określanych przez medycynę jako bezdech senny. Jest to dolegliwość, która może pojawiać się nawet kilka tysięcy razy w ciągu nocy. Skutkiem zaburzeń w wymianie tlenowej może być nawet zawał serca. Jak widać – chrapanie to naprawdę poważne zjawisko, którego nie powinno się lekceważyć. Oczywiście, fakt, że jest objawem bezdechu sennego – nie oznacza, że każdy kto chrapie ma OBS. Lwia część przypadków chrapania nie niesie za sobą żadnych powikłań i ryzyka, nie mniej jednak – z uwagi na potencjalne zagrożenie, nigdy nie powinniśmy lekceważyć chrapania. Chrapanie – czy można zapobiec? Jeśli chrapanie pojawia się „od czasu do czasu”, to prawdopodobieństwo wyleczenia naturalnymi sposobami jest bardzo duże. Wystarczy zdiagnozować przyczynę i po prostu ją wyeliminować. Epizodyczne chrapanie może być wynikiem: Nadwagi Niewłaściwych nawyków żywieniowych Palenia papierosów Picia alkoholu przed snem Stresu Nieco inaczej sytuacja ma się w przypadku, gdy chrapanie pojawia się codziennie. Wówczas konieczne jest rozpoczęcie leczenia. Rozpoznanie przyczyny chrapania zwykle wymaga szeregu badań. Nie mniej, w wielu przypadkach lekarz specjalista już po wywiadzie z pacjentem może trafnie zdiagnozować przyczynę chrapania. Jak leczyć chrapanie? Chrapania można się pozbyć na kilka różnych sposobów. Najpopularniejszą formą leczenia chrapania jest stosowanie tzw. aparatów udrożniających przepływ powietrza. To skuteczne, ale mało wygodne rozwiązanie. Bardzo często zastosowanie znajdują również środki farmakologiczne. Tabletki na chrapanie to nie mit! Okazują się naprawdę skuteczne i potrafią zwiększyć swobodę przepływu tlenu poprzez wyeliminowanie niedrożności. Propozycją, która cieszy się największą popularnością w ostatnim czasie jest Snoran Plus – suplement diety o sprawdzonej, naturalnej i w pełni bezpiecznej formule. Niekiedy, zaleceniem lekarza jest zabieg chirurgiczny. Plastyka podniebienia, migdałów, języka czy przegrody nosowej realizowana jest w przypadkach zdiagnozowania niedrożności wynikających z nieprawidłowej budowy wyżej wymienionych elementów układu oddechowego. Pamiętaj: chrapanie to dolegliwość, która może zbierać śmiertelne żniwa. Dlatego też, jeśli dokucza Ci te akustyczne zjawisko – nie czekaj i rozpocznij leczenie już teraz.

Skuteczne metody na chrapanie. Które są skuteczne?

Chrapanie to przypadłość, która stanowi bolączkę około 1/3 polskiego społeczeństwa. Najczęściej chrapią Panowie w dojrzałym wieku, co jest wynikiem struktury budowy kanałów oddechowych.

Chrapanie to przypadłość, o której można powiedzieć, że jest groźna. Wbrew pozorom, chrapanie to nie tylko akustyczne zjawisko – to także jeden z objawów bezdechu sennego – groźnej przypadłości, która może prowadzić nawet do śmierci.

Chrapiesz? Nie lekceważ!

Mało kto zdaje sobie sprawę z konsekwencji wynikających z chrapania. Zwykle, ta przypadłość jest najzwyczajniej w świecie – lekceważona. Społeczeństwo nie ma świadomości, że chrapanie może doprowadzić nawet do śmierci.

Chrapanie przyczynia się do występowania epizodycznych przerw oddychaniu, określanych przez medycynę jako bezdech senny. Jest to dolegliwość, która może pojawiać się nawet kilka tysięcy razy w ciągu nocy. Skutkiem zaburzeń w wymianie tlenowej może być nawet zawał serca.

Jak widać – chrapanie to naprawdę poważne zjawisko, którego nie powinno się lekceważyć. Oczywiście, fakt, że jest objawem bezdechu sennego – nie oznacza, że każdy kto chrapie ma OBS. Lwia część przypadków chrapania nie niesie za sobą żadnych powikłań i ryzyka, nie mniej jednak – z uwagi na potencjalne zagrożenie, nigdy nie powinniśmy lekceważyć chrapania.

Chrapanie – czy można zapobiec?

Jeśli chrapanie pojawia się „od czasu do czasu”, to prawdopodobieństwo wyleczenia naturalnymi sposobami jest bardzo duże. Wystarczy zdiagnozować przyczynę i po prostu ją wyeliminować. Epizodyczne chrapanie może być wynikiem:

  • Nadwagi
  • Niewłaściwych nawyków żywieniowych
  • Palenia papierosów
  • Picia alkoholu przed snem
  • Stresu

Nieco inaczej sytuacja ma się w przypadku, gdy chrapanie pojawia się codziennie. Wówczas konieczne jest rozpoczęcie leczenia. Rozpoznanie przyczyny chrapania zwykle wymaga szeregu badań. Nie mniej, w wielu przypadkach lekarz specjalista już po wywiadzie z pacjentem może trafnie zdiagnozować przyczynę chrapania.

Jak leczyć chrapanie?

Chrapania można się pozbyć na kilka różnych sposobów. Najpopularniejszą formą leczenia chrapania jest stosowanie tzw. aparatów udrożniających przepływ powietrza. To skuteczne, ale mało wygodne rozwiązanie.

Bardzo często zastosowanie znajdują również środki farmakologiczne. Tabletki na chrapanie to nie mit! Okazują się naprawdę skuteczne i potrafią zwiększyć swobodę przepływu tlenu poprzez wyeliminowanie niedrożności. Propozycją, która cieszy się największą popularnością w ostatnim czasie jest Snoran Plus – suplement diety o sprawdzonej, naturalnej i w pełni bezpiecznej formule.

Niekiedy, zaleceniem lekarza jest zabieg chirurgiczny. Plastyka podniebienia, migdałów, języka czy przegrody nosowej realizowana jest w przypadkach zdiagnozowania niedrożności wynikających z nieprawidłowej budowy wyżej wymienionych elementów układu oddechowego.

Pamiętaj: chrapanie to dolegliwość, która może zbierać śmiertelne żniwa. Dlatego też, jeśli dokucza Ci te akustyczne zjawisko – nie czekaj i rozpocznij leczenie już teraz.