Wybór idealnej poduszki – dlaczego poduszki z gryką są dobrym rozwiązaniem dla zdrowego snu?

Wybór idealnej poduszki – dlaczego poduszki z gryką są dobrym rozwiązaniem dla zdrowego snu?

Jeszcze kilkanaście lat temu do najchętniej kupowanych poduszek w naszym kraju należały te z pierza. Dzisiaj ustępują one popularnością tym, w których wnętrzu znajduje się gryka. Jeżeli szukasz poduszki, która ma naturalne wypełnienie, a do tego nie kosztuje zbyt wiele, to ta z gryką jest jak najbardziej odpowiednia dla Ciebie.

Poduszki z gryką – czym się charakteryzują?

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie produkty, które nie zawierają żadnych elementów pochodzenia zwierzęcego. Częściowo wyjaśnia to, dlaczego poduszki z gryką kupowane są naprawdę często. Jako wypełnienie nie są stosowane w nich nasiona gryki, a jedynie łuski. Gryka jest dwuliścienną rośliną zbożową z rodziny rdestowatych – jej kuzynem jest rabarbar. Jej ziarna przerabia się nie tylko na kaszę, ale także na mąkę. Nie zawiera glutenu, dlatego mąka gryczana może być używana przez osoby, które chorują na celiakię. Łuski gryki przez lata były niewykorzystywanym odpadem, obecnie stosuje się je jako wypełnienie nie tylko poduszek, ale także materacy i kołder. Gryczana łuska jest materiałem całkowicie naturalnym, wypełniona nią poduszka jest przewiewna i doskonale odprowadza wilgoć. Poduszki z gryką bardzo dobrze dopasowują się do kształtu ciała oraz temperatury otoczenia, świetnie też podpierają kark – śpiąc na takiej poduszce, możesz zapomnieć o porannej sztywności tej części ciała czy bólach głowy. Łuska gryki nie pochłania zapachów, jest antyalergiczna i odporna na zgniatanie. Poduszki z gryki znacznie dłużej niż te z pierza pozostają w świeżości – to zasługa tego, że łuska gryczana zapobiega rozwojowi grzybów, bakterii i pleśni.

Dlaczego warto kupić poduszkę z gryki?

Jak wspominaliśmy, łuska gryki posiada właściwości antyalergiczne, poduszki z gryką są więc odpowiednie dla osób borykających się z alergią. Taką poduszkę możesz sobie kupić także wtedy, gdy masz trudności z zasypianiem – łagodny szelest, który wydają przesuwające się łuski pomoże Ci zasnąć. Poduszki z takim wypełnieniem są dobre w zasadzie dla wszystkich, którzy chcą sobie zapewnić zdrowy i komfortowy sen. Są odpowiednie nie tylko dla osób dorosłych, ale także dla najmłodszych. Decydując się na ich zakup, pamiętaj, że lubią być często wietrzone – nie zapominaj, aby robić to w suche dni w nienasłonecznionym miejscu, możesz je wietrzyć nawet zimą. Przechowuj je w suchym miejscu – jeśli będziesz stosować się do tych wskazówek, posłużą Ci naprawdę długo, zachowując przy tym wszystkie swoje właściwości oraz niezmieniony kształt.